KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12688032
nr 1268 8032
Anton Lindforss
(1890-1943), Finland
Akvarell, Signerad, daterad -30, ca 36x45 cm
Kondition: ngt missfärgad kant
Anton Lindforss, finländsk bildkonstnär född 1890 i Tammerfors, Finland, död 1943 i Helsingfors.
Utrop:
500 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 19:25:41
Anton Lindforss
Läs mer om Anton Lindforss